Sarıgül’den OMKA’nın açılışında mesaj

OMKA olarak değiştirilen tesislerin açılışına katılmak üzere Beykoz'a gelen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, geleceğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi.

Daha önce Şahin Emanet olarak hizmet veren tesisler el değiştirdi. Dört arkadaşın satın aldığı tesislerin ismi OMKA Turizm Eğitim ve Spor Tesisleri olarak yeniden belirlendi.

 

Osman Aydın, Mustafa Erdoğan, Kamil Sarıkaya ve Ahmet Yüce isimli dört arkadaşın satın aldığı tesislerin açılışı oldukça görkemliydi. Karadeniz’in ünlü sanatçısı Erkan Ocaklı’nın türküleriyle hareketlendiği açılışa CHP’li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’de katıldı.

 
 

Tesis sahipleri ise, ekonomik anlamda orta kesim diye adlandırdığımız kesime hitaben hizmet üreteceklerini belirterek, bu tip yerlerin artık lüks olarak değerlendirilmemesi gerektiğini fiyatların ise, buraları lüks olarak nitelendirip, pahalıdır düşüncesiyle  uzak kalan insanlara yönelik belirlendiğini kaydetti.

 

Bir çok yenikle birlikte tekrar hizmete açılan OMKA Turizm Eğitim ve Spor Tesisleri’nin açılışında şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e gösterilen ilgi dikkat çekti.

 
 

Tesis sahiplerine ‘hayırlı olsun’ diyen Sarıgül, Beykoz’un mahalle muhtarları ve ünlü türkücü Erkan Ocaklı ile birlikte oturdu. Yaklaşık 20 dakika kaldığı tesislerde, açıklamalarıyla da kendisine yönelen ilgiyi arttıran Sarıgül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren bir vatandaşa, ülke sorunlarının kaynağının Recep Tayyip Erdoğan olmadığı söyledi.

 
 

Bayrağı 2012 yılında Tayyip Erdoğan’dan ben alacağım

 

Mustafa Sarıgül, CHP’nin olaylı kongresine de değinerek, eşine yönelik yapılan hareketlerin çirkinliğinden bahsetti. Deniz Baykal’ın küçük olsun benim olsun mantığıyla hareket ettiğini ve bu davranışıyla koltuğunu koruyarak CHP’yi ateşe attığını kaydeden Sarıgül, Ecevit’in İnönü’ye karşı çıkarak Başbakan olduğu’nu, Özal’ın askeri ihtilalden ülkeyi devraldığını, Recep Tayyip Erdoğan’ın da sisteme karşı gelerek Başbakanlık koltuğuna oturduğunu ve 2011 veya 2012 yılında çok büyük bir gelişme olmazsa Erdoğan’dan bayrağı kendisinin teslim alacağını söyledi.

 

Mustafa Sarıgül’e Beykoz’a gelişinde her hangi bir CHP’linin eşlik etmemesi dikkat çekerken, yoğun ilgi kendisini memnun etti.

 
 

Gün boyu değişik isimleri ağırlayan OMKA’nın ortakları arasında Paşabahçe Mahallesi Muhtarı Kamil Sarıkaya’nın da olması tesislerde yerel yönetici akınına yol açtı. Açılışa Beykoz’un bir çok muhtarının yanı sıra; dernek başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaşta katıldı.

 

Gece 24:00’a kadar süren program davetlileri Erkan Ocaklı’nın türküleriyle eğlendi.

 

 

Haber Merkezi 


Beykoz Güncel Gazetesi "Demokrasi Adalet Özgürlük"
http://www.dostbeykoz.com.tr