Tarih 11.01.2012
Hit 6849
Paylaş
Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 0
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   Beşiktaş J.K   Çengelköy Futbol Okulu  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

SPOR

Beşiktaş, Çengelköy’de Futbol Okulu açtı

Beşiktaş J.K., Öz Kaynak Düzeni projesi kapsamında ülke genelinde düzenlediği Altyapı Sporcu kaynağı çalışmaları çerçevesinde Çengelköy’de bir Futbol Okulu açtı.

Çengelköy Halı Saha Spor Tesisleri’nde antrenmanlara başlayan Futbol Okulu, Beşiktaş ve Türk sporuna yeni Metin, Ali, Feyyaz’lar yetiştirme yolunda çalışmalarını deneyimli ve akademisyen antrenörler eşliğinde sürdürmektedir.

BJK Beylerbeyi-Çengelköy Futbol Okulu, Ufuk Pak gözetiminde, Genel Koordinatör İbrahim Kayı ve Sportif Direktör Metin Cafri nezaretinde çağdaş, bilimsel sportif projelerin yaşama geçirildiği, gelişim ve değişimlerin yakın takipçisi olan uzman eğitim kadrolarımız ile eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğü, değerli yavrularımızın sportif eğitim alarak, fizik ve ruhsal sağlıkla donatılmış, başarılı, disiplinli, sorumluluk bilinci taşıyan birer sporcu olacakları eğitim ve öğretim kuruluşumuzdur.

Genel Koordinatör İbrahim Kayı’ya göre; “Beylerbeyi-Çengelköy Futbol Okulumuzda, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğimizin teminatları olduğu görüşünden yola çıkarak, sporcularımızın uzman eğitim kadrolarımız tarafından, bilimin aydınlığında, çağdaş görüş ve düşüncelerle hazırlanacak olan fiziksel, ruhsal, psikolojik ve mental eğitim öğelerini içeren çalışma plan ve programları eşliğinde sistematik bir şekilde antrene ederek, sağlıklı, başarılı, mutlu ve prestijli bir yaşam kalitesine sahip olmalarını sağlamak en büyük görevimizdir.”

Teknik ve Sportif Direktör Metin Cafri’nin görüşlerine gelince; Her başarılı eylemin altında yatan gerçek hiç kuşkusuz ki eğitimdir. Bu amaçla bir eğitim ve öğretim yuvası olarak açılacak ve yılda 12 ay hizmet verecek olan Futbol Okulumuzda, bu eğitim sürecinde;

Futbolun Temel İlkelerinin yanında, Spor ve sporcu kavramlarının öğretilmesi, Spor Kültürü, Sporcu Sağlığı, Sporcu Beslenmesi, Sporcu Hijyeni, Spor Sosyolojisi, Sporcu Psikolojisi gibi Sporun bilimsel disiplinleri, Uzman öğretim görevlilerince teorik dersler halinde katılımcı sporcularımıza verilecektir. Sporcularımıza, centilmenlik anlayışı içersinde, dostluk, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma ve paylaşma duygularının aşılanmasıyla, temel ilkemiz olan dürüst, erdemli, sağlıklı, milli ve manevi değerlerine saygılı, ülkesini seven, sporun dışında derslerinde, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklerde de başarılı olan ve toplumsal yaşam alanları içersinde prestijli bir yaşam biçimini benimseyen sağlıklı ve mutlu sporcular yetiştirmek asli görevimiz olacaktır.

Sporcularımızın, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve aynı zamanda Ahlaklısını severim” özdeyişine uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak da görevlerimizin başında gelmektedir.

BJK Futbol Okulu için Başvuru telefonları:

Çengelköy Halı Saha Spor Tesisleri: (0216) 3181252

İbrahim Kayı                                        : 0536 3833301

Metin Cafri                                           : 0532 2825727     

Haber Merkezi


2014 © Beykoz Güncel Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Beykoz Güncel bu sorumluluğu yüklenmez.
Beykoz Güncel Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Beykoz Güncel'i Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle