Son Dakika:
Tarih 29.02.2008
Hit 14850
Paylaş
Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 0
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

SIYASET

Doktordan AK Parti’ye karşı birlik çağrısı

Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde çocuk doktoru olarak çalışan, Tabip Odası Beykoz Temsilcisi Bora İnce AK Parti Hükümetine karşı birlik çağrısı yaptı.

Evrensel Gazetesi'nde zaman zaman yazı yazan Bora İnce, son yazmış olduğu yazısında 2007 Milletvekili Genel Seçimleri’nde kapitalizme karşı Beykoz’da bazı parti ve kurumlarla birlikte hareket ettiklerini belirterek, çalışmalarının pratik ve yeni bir anlayış yarattığını ve bu anlayışa uygun bir beklenti ortamının oluştuğunu yazdı.

 

EMEP, DTP, ÖDP, SDP yerel örgütleri ve bazı demokratik kitle örgütleriyle seçimden bir süre sonra bir araya gelerek beklentiye uygun bir ortak çalışma formülünü nasıl üreteceklerini sabırla değerlendirdiklerini yazan Dr. İnce, yerel sorunların emekçi halktan yana çözümünü sağlayabilmek amacıyla ortak bir Beykoz Platformu kurulmasına karar verdiklerini kaydetti.

 

Platformlarının, emekten yana diğer oluşumları ve demokratik kitle örgütlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesini hedeflediklerini de söyleyen Bora İnce, mahallelerde yapmış oldukları toplantılarda; kentsel dönüşümün ilçede oluşturacağı yıkım ve barınmayı, sağlık kurumlarının işleyişini, zamları, barış ve bir arada yaşam kültürünü ve işsizliği sorun olarak belirlediklerini ifade etmiş.

 

Ocak ayı başında Paşabahçe Mutlu Düğün Salonu’nda, “Yeni Maraşlar İstemiyoruz” sloganıyla yapmış oldukları “Barışa Çağrı” adlı toplantıya 400 kişinin katıldığını ve halk toplantısı olduğunu yazan Dr. Bora İnce, Halkevleri, TÜKODER, Eğitim Sen, SES, Tabip Odası yerel örgütlerinin de platform çalışmalarına katkıda bulunduğunu kaydetmiş.

 

Bora İnce, yazısında ideolojik yaklaşımıyla tanınan ve Beykoz’da yaşanan bir çok olayı çarpıtarak sadece internet üzerinden yayın yapan Bilgi Beykoz adlı web sitesinin kendilerine ait bir yayın organı olduğunu da itiraf etmiş…

 

Platformlarını emekçi olarak tanıtan Bora İnce’nin kendi yayın organlarının emekçilere iftira atmasına ses çıkarmaması söylem ve eylem arasında yaşanan çelişkiyi ortaya çıkarırken,  çalışmış olduğu hastanede yaşanan olayların kendi yayın organlarında yasal dayanak olmadan yayın yapılması da Dr. Bora İnce’yi zan altında bırakıyor.

 

Dr. Bora İnce, yazısında bundan sonraki çalışmalarının, emekçi halkın talep ve beklentileri doğrultusunda ve bizzat emekçiler tarafından sevk ve idare edilmek üzere genişleyerek süreceğini söylüyor. 

 

Haber Merkezi


 • SELİM OCAK
  26.05.2009
  BORA İNCE.......BUGUNE KADAR KAC TANE EMEKCININ GARIBANIN COCUGUNA PARASIZ BAKMIS ACIKLASIN HAKDAN EMEKTEN BAHSEDIYORSUN BENIM ODEDIGIM VERGIYLE MAAS ALIP MESAIN BITMEDEN YILLARCA KOSA KOSA MUAYENEHANENE GİTTİN HAKKIM GECTI SANA OZGURLUKTEN BAHSEDIYORSUN IKTIDARA BAYRAK ACMIS DEVLETIN HASTANESINDE GOREV YAPIYORSUN HAALA DAHA NE KADAR OZGURLUK ISTIYORSUN HERKES HADDİNİ BİLSİN HERKES İŞİNE BAKSIN HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN !!!!
 • Arzu Uluırmak
  25.05.2009
  Sn. Eylem Eryılmaz. Herşeyi biryana bırakıyorum. Ben ne çocuğumdan, nede Sn. Bora İncenin doktorluğundan bahsedeceğim. Onu herkes biliyor zaten. Sadece şunu durup bir düşünmenizi istiyorum. Sn. Bora İnce muayenehanesini neden kapattı acaba? Sizce bunun sebebi arttırılan vergiler yüzünden diğer doktorlar gibi muayene ücretlerine uçuk zam yapıp insanları sömürmek istememesi olabilir mi? İsmi lazım değil poliklinik koridorunda Bora Beyin yan odasında çalışan doktorumuzun muayene ücretiyle Bora Beyinki arasında 80 fark vardı. Doğal olarak onu vergi falan etkilemedi tabi. Ayrıca eğer muayenehanesi kapandıktan sonra aynı ilgi ve alaka ile kızımı tedavi etmemiş olsaydı. Şu an bu satırları yazmam için bir sebep olmazdı. Saygılarımla..
 • deniz özdemir
  12.12.2008
  ben 3 aylıkken kızım aselnazı bora inceye götürüyorum.hala ona götürmekteyim.iligisinden dolayı çok memnunum.baska bir doktara gitme gereği duymuyorum.
 • ümmühan kansız
  21.10.2010
  selam bende bora beyin doktorluğundan çok memnunum harıka bı doktor kızımın zatüre geçirdiğini anlayan tek doktor ona sevgilerimi sunarım hıranur kansız
 • Serpil Kaptan
  26.11.2008
  Merhaba,Ben çalışan anneyim.2,5 yaşında kızım var.1 aylıktan itibaren Syn Bora İnce beyin üzerine başka doktara götürme gereği duymadım.Özel muayenehanesi olduğunu bile bilmiyorum.Kendisinin hakikatli ve görevini iyi icra eden bir doktor olduğunu söyleyebilirim ancak.SSK hastanesinden ve Doktorumuzdan çok memnunuz.İşini iyi yapan bireylerin bu şekilde ve özellikle konu çocuk olunca birkere yorum yaparken durup,düşünmek lazım bence....Emeklerinden dolayı çok teşekkürler(Kızım Nisan Kaptan)
 • Bora İNCE
  03.11.2008
  merhabalar sayın doktorum...öncelikle aynı adı ve soyadı taşıdığımıza çok sevindim.ayrıca insanlara faydalı işler yaptığınızı da internet sitesinden öğrendim.kendim kadar sevindim doğrusu..çalışma hayatınızda başarılar..selamlar..bora ince yaş 30
 • Yeliz Sadıkoğlu
  04.04.2008
  Ben oğlumu Bora İnce beye götürüyorum ve cok memnunum ilgisinden ve su an özel muayenehanesi de yok ben arkadaslara hangi doktorun iyi oldugunu verılen sıra numarasında anlarlar dıyorum sabahın 6,30 da Bora beye 17 numarayı alıyorsam baska da bir sey demiyorum anlayan anlar.....
 • Yıldırım Salih İnce
  02.04.2008
  İşte sanal ortam böyle de kullanılabiliyor. Göğüs kafesinde yürek değil de "çürümüş bir et parçası" taşıyanlar, adlarını saklayarak yüzyüze söyleme cesareti bulamadıkları saçmalıkları böylece ortama boca ediveriyorlar. Eylem gibi, eryılmaz gibi sahte kimliklerle. Ben kimliğimi açık koydum ve görüşelim yüzyüze diyorum, varsa bir gram cesaret.
 • Suat Kalafat
  26.03.2008
  Eylem hanım gerçeklerden kopuk yaşayan birisi herhalde. Ben hiçbir zaman reveransla karşılanmadım ve hastanede hiçbir ayrımla karşılaşmadım. Bora İnceyi tanımadan ahkam kesmek demek ki böyle oluyor.
 • Bülent KAHYA
  07.03.2008
  Syn. Eylem ERYILMAZ dikkatine;Dr. Bora İNCE ye oğlumu götürmekteyim. Kendisinin özel muayenehanesine de birkaç defa gitmiştik. (3 yıl kadar önce) Anlayacağınız kendisinin nasıl bir doktor olduğunu iyi biliyoruz. Şöylede bir durum söz konusu ki özeline çok uzun bir süredir gitmediğimiz halde halen ssk. hastenesinde oğlumu en iyi muyene eden doktordur. Diğer doktorlar gibi özeline gitmediğinizde çocuğunuz ile ilgilenmeyen burnu havada doktorlardan değil bilakis tüm hastalarına aynı seviyede ilgi gösteren şerefli ve namuslu doktorlarımızdan biridir. Ayrıca neden ssk. hastanesinde diğer doktorlarda bir sıra nerede ise yok iken Dr. Bora İNCE nin muayene sırası daima çok olur. Buda kendisinin tüm hastaları ile çok yakından ilgilendiğinin kanıtıdır. Doğma büyüme Paşabahçeli biri olarak hastanenin en iyi doktorlarından biri hakkında böyle atıp tutmanızdan dolayı sizi ve sizinle aynı zihniyetttekileri şiddetle kınıyor yakından tanımadığınız birini sırf düşüncelerinden ötürü çok iyi olduğunu bildiğim mesleğiyle eleştirmenizi de ayrıca matık dışı buluyorum.
 • Eylem Eryılmaz
  29.02.2008
  Aynı Bora İnce, emekçilerin dostu, fakir ve yoksulların kardeşi, kapitalizmin düşmanı, sömürünün korkulu rüyası Bora İnce Paşabahçe Devlet Hastanesinde görevli olduğu halde, Paşabahçedeki özel muayenehanesinde mesaisinden çalarak yıllarca vizite ücreti karşılığında çocuk bakan Bora İnce değil mi? Hani hastaneye gittiğinizde burnundan kıl aldırmayıp, özel muayenehanesine gittiğinizde sizi reveranslarlakarşılayanlardan...
2014 © Beykoz Güncel Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Beykoz Güncel bu sorumluluğu yüklenmez.
Beykoz Güncel Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Beykoz Güncel'i Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle