Son Dakika:
Tarih 17.08.2012
Hit 7386
Paylaş
Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 10 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   Akif Hamzaçebi   Beykoz   CHP   Gürsel Tekin   Hızır Yılmaz   İftar  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

SIYASET

CHP’nin iftarında siyaset konuşulmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe örgütü ve Genel Merkez yöneticileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri’nde iftar yemeği yedi. CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün yoğun katılım gösterdiği yemeğe, çok sayıda dernek başkanı, mahalle ve köy muhtarı da vardı.


 

Örgüt, Hızır Yılmaz’ın etrafında kenetlendi.
CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın iftar yemeğinde Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, dua öncesi yapmış olduğu konuşmada, Ramazan ayının birleştirici ve uzlaştırıcı vasıflarından yaralanılması gerektiğini dile getirdi.
Müftü Demirtaş, Birlik ve beraberlik içinde olalım.
Ulus olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini dile getiren Müftü Demirtaş, “bu doğrultuda birbirimizi severek birlik içinde olalım” dedi.
CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyesi Cansu Kabaoğlu’nun sunumunu yapmış olduğu iftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, protokol üyelerini selamladıktan sonra, iftar yemeğinde siyaset konuşmayacaklarının altını çizdi.
 
Emek ortak, ekmek ortak
Gecenin birlik ve beraberliği sağlama anlamında büyük bir manevi değer taşıdığını ifada eden Başkan Yılmaz, “emek ortak, ekmek ortak” diye adlandırdığımız yemeğimize katılımları nedeniyle örgütümün tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ederdim” dedi.
CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Gülseren Onaç, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Can Alioğlu, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Eski bakanlardan Mustafa Kul’unda katılmış olduğu geceye Beykoz’dan da Alattin Köseler, Şevket Arıkan, İncirköy Mahalle Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz gibi CHP üzerinde ağırlığı olan isimler vardı.
Oğuz Kaan Salıcı, eşitlikten yanayız
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’da yapmış olduğu konuşmada, kendileri gibi iftar sofrasında rahat rahat oturamayan insanlar olduğunu ve şu an onlar için ellerinden, ‘Allah yardımcıları olsun’ demekten başka bir şey gelmediğini ifade ederek, CHP olarak sosyal açıdan eşitlikten yana olduklarını vurguladı.
Atatürk'ün ülkesinde iftar yapıyoruz!..
CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, iftar yemeği için İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Atatürk’ün kurmuş olduğu ülkede iftar yapmanın keyfini hep beraber yaşıyoruz… Sayın müftümüzün yanında bizin dini konuşmalarımız basit kalacak ama bende bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum” dedi.
“Ramazan ayının mübarek günlerinde, ekmeğimizi bölüşmenin kutsallığına inanıyorum… Ulus olarak birbirimiz severek, haklarımıza saygı gösterip, birlik ve beraberlik içinde hayatımız devam ettirebiliriz” şeklinde konuşan Çebi,  “ben şahsen paylaşmanın kutsallığından yanayım” dedi.
Beykoz İl Dernekler Birliği Dönem Başkanı Ali Kemal Kılıç, Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Sedat Kuvel, Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, OFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu gibi isimlerinde katıldığı CHP iftarında, Alattin Köseler ve Şevket Arıkan aynı masayı paylaşırken, CHP’nin her dönem teklif götürdüğü İncirköy Mahalle Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz ile Gürsel Tekin’in uzun süre sohbet etmeleri dikkati çeken hususlar arasında yer aldı.
Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Erdal Öztürk’ün Trabzon Milletvekili Volkan canalioğlu ile aynı masayı paylaştığı iftar yemeği sonrası partililer CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve genel Merkez yöneticileri ile fotoğraf çektirme yarışına girdi.
Fotoğraf çektirmek için yaşan kısa süreli yoğunluk, “CHP örgütü Hızır Yılmaz’ın etrafında kenetlendi” şeklinde yorumlandı. 


2014 © Beykoz Güncel Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Beykoz Güncel bu sorumluluğu yüklenmez.
Beykoz Güncel Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Beykoz Güncel'i Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle